איך לבחור מאלף כלבים?

איך לבחור מאלף כלבים

כאשר אתם מחפשים מאלף כלבים עבור הכלב שלכם ברור כי תחפשו את האדם הכי מתאים עבור המשימה הזו. כי בכל אופן מדובר בכלב שלכם ולא תרצו כי אדם לא מקצועי יאלף אותו.

ראשית חשוב כי מאלף הכלבים יעבוד באופן קבוע עם וטרינר ועם חנות חיות. הווטרינר ומאלף הכלבים יעבירו בניהם מידע חשוב בנוגע לכלב שלכם. כך במקרה בו מאלף הכלבים יחשוד בכל בעיה רפואית הוא ידווח מידית על כך לווטרינר כך גם לגבי חנות החיות, ישנם מצבים בהם מזון מסוים לא יתאים לכלב והוא יוכל לתת להם את המידע הנחוץ. אנו באביעד פנסיון ואילוף כלבים עובדים עם אנשי מקצוע מומחים.

דבר נוסף החשוב כאשר אתם בוחרים מאלף כלבים בשרון הינו התקשורת בינכם לבין מאלף הכלבים וכן בין המאלף לכלב עצמו, כי בכל אופן הכלב הוא זה שצריך לעבור איתו את התהליך. אנו באביעד פנסיון ואילוף כלבים נותנים חשיבות רבה לקשר הזה ואף ישנו פיקוח על מטעמו של אביעד עצמו על כל הנושא. כאשר תגיעו אלינו לאביעד פנסיון ואילוף כלבים נערוך פגישת היכרות לכם ולכלבכם עם המאמן על מנת לבדוק את מידת ההתאמה.

המטרה שלנו באביעד פנסיון ואילוף כלבים היא כי גם אתם וגם הכלב תצאו מרוצים מהתהליך. כי בכל אופן מדובר פה במערכת יחסים בת שלוש צלעות, אתם בעלי הכלב, הכלב והמאמן. לכן נדאג כי הקשר בין המאלף לבין הכלב יהיה קשר טוב וחם, מכיוון שהכלב עצמו יחוש ביטחון רב עם מאמן סמכותי אך מלטף.

אנו באביעד פנסיון ואילוף כלבים נדאג לצוות אליכם את המאלף שהקשר בינו לבין הכלב יהיה הטוב ביותר על מנת שתוכלו להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

מתי לקוחים את הכלב למאלף?
הייתי קורא לשאלה הזו “שאלת מיליון הדולר” שאין עליה כמובן מידע מדוייק.
זה רגע ההתלבטות שמביא אתכם לקרוא מאמרים כמו זה ולנסות להבין עם עצמכם אם אתם במקום בו צריך ומומלץ להביא את הכלב שלכם לאילוף או שזה לא המצב.
אז אימצתם כלב, בן משפחה חדש נכנס בשמחה רבה הביתה והתקבל כמובן באהבה רבה והמון שמחה מכל כיוון ומכל בני הבית, אך כמובן שעם השמחה והאושר מגיעות יחד גם שלל תופעות פחות סימפטיות האופייניות ומהוות חלק מעולמם של הכלבים.
אז מתי זו התנהגות נורמטיבית ומתי זו התנהגות שמשקפת לנו שהכלב צריך אילוף?
אנו נוטים לא להבדיל בין השניים ובמקרים רבים הזמן שעובר עד שאנו שמים את האצבע על הבעיה ומגיעים למסקנה כי מומלץ וכדאי שהכלב יעבור אילוף זה זמן יקר שאנו מאבדים ובמקביל במהלכו הכלב שלנו מקנה ומסגל לעצמו שלל הרגלים והתנהגויות שיהיה קשה יותר ויותר לשנות ולעצב לו אותן ככל שהזמן חולף וההרגל מתקבע בתודעה.
בין ליטוף לליטוף וזמן הנאה ומשחק הכלב צריך אט אט ללמוד לעשות צרכים בחוץ (ולא על הספה) לא לחטוף אוכל מבני הבית, ולא לנשוך ועוד שלל מיומנויות.
כלב ניתן למעשה לאילוף מגיל ארבעה חודשים והלאה וברור כמובן שככל שהכלב מבוגר יותר וההרגלים שלו מושרשים עמוק יותר יהיה קשה יותר להקנות לו הרגלים חדשים, במובן הזה הכלב מאד קרוב לבני האדם עצמם.
גם אנחנו קצת ככה, לא?
אבל מתי נדע שהכלב זקוק לאילוף? או האם הוא זקוק לאילוף?
כמאלף כלבים מזה שנים רבות אני יודע ומבין שלרוב האנשים ובעלי הכלבים אין את הכלים והיכולת המקצועית לאבחן ולדעת באמת מתי הכלב שלהם זקוק לאילוף.
אז כשאני מביט על הדברים הייתי מציע לכם להביט כמוני דרך פרמטר פשוט שיתן לכם כלי ברור להבין.
מילת המפתח כאן היא אינטרקציה.
אם אתם מרגישים לאורך יותר מחודש שהאינטרקציה בינכם ובין הכלב לא עובדת נכון, שהכלב מגיב בעצבנות, בלחץ, בהתנהגות שהיא או קיצונית במובן של פחד ורתיעה או במובן של תקופנות ועצבנות (יותר נפוץ), לא מאמץ הרגלים ולמעשה אתם מרגישים חוסר שליטה במצב – זה הזמן להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי.
שוב, קצת כמונו לא?
הכרתי לא מעט בעלי כלבים שהכלב למעשה “ניהל” אותם והם לא ידעו ולא יכלו לשלוט במצב ולהחזיק את ההגה, בנקודות כגון אלו ברור לחלוטין שהכלב צריך אילוף על ידי מאלף כלבים מקצועי.
אבל גם הבעלים חייב להבין ולהפנים שעליו לממש את ההתנהגות אותה מטמיע המאלף גם בבית מדי יום ולא לשדר מסר הפוך ומסר סותר לכלב.
הטיפול והמימוש בבית של הוראות המאלף על ידי הבעלים הם בחשיבות עליונה וראשית להצלחת התהליך כולו.
לא בכל המקרים משמעות הדבר (הגעה לאיבחון) היא שהכלב צריך אילוף קבוע, יתכן שבכמה מפגשים משותפים יתן לכם המאלף “ארגז כלים” באמצעותו תטפלו במצב בעצמכם, הכל למעשה  תלוי במידת הבעיה ובתקשורת שיאבחן המאלף ביניכם ובין הכלב ובמצבו של הכלב.

רוצים לבוא לבקר?

התקשרו אלינו אל 050-2829001 או השאירו פרטים. אתם גם מוזמנים לבוא אלינו להתרשם >> מפת הגעה

Click edit button to change this code.