מאלף כלבים בשרון

מאלף כלבים בשרון

מהו אילוף כלבים? אילוף כלבים בשתי מילים הוא הקניית הרגלים.

כלבים מתאימים עצמם לסביבה בה הם חיים ולזו שמקיפה אותם, זו יכולה להיות קבוצת כלבים או קבוצת דיירי הבית שמכילה בני אדם פרט לכלב, טבעו של הכלב הוא להיות חלק מלהקה, הקליטה שלו בנויה על צלילים אך הרבה לפני זאת: על שפת גוף וסימנים.

  • תקשורת טובה יותר על הכלב תתקיים כשתהיה מבוססת על התניות, כאלו שידכאו התנהגויות לא רצויות ויטפחו התנהגויות רצויות, יחזקו אותן.
  • ניתן להגיע לאיזון ולרוגע בהתנהגות הכלב אך הדבר מחייב את הבעלים להצמד לשיטה ולפעול לפיה, הכלב מתחבר למסר אחיד ומסרים סותרים יצרו אצלו בלבול.
  • הקניית ההרגלים מתחילה בעשיית צרכים בזמן טיול, תקשורת וציות לבעלים והתנהגות כלפי הסביבה.
  • תנועות וסימנים מסוימים עלולים אף לפתח טראומות ובעיות התנהגות אצל הכלב, חשוב להבין שהכלב קולט לפני הכל סימנים ותנועות גוף ולאלו יש משקל קריטי בהתנהלות עמו.

משקל נוסף יש לזמן בו נטמעת התחושה אצל הכלב מי הוא הבעלים ומי הם הסובבים אותו, התקופה הראשונית בה הכלב מתחיל את חייו המשותפים בביתכם היא המשמעותית ביותר, קשה הרבה יותר לתקן נזקים שהצטברו במהלך תקופות זמן ארוכות כאשר הן הכלב והן הבעלים רגילים באופן אוטומטי להצמד להתנהגות מסוימת, ברגע שהתנהגות התקבעה ובעקבותיה ההתנהגות של הכלב – יהיה קשה הרבה יותר לעשות התאמה התנהגותית, גם לכלב, וגם לבעלים, ולכן מומלץ על אילוף בשלב הראשוני.

אילוף הכלבים מחולק למספר רמות, בהתאם למטרה ולסוג הכלב ואופיו.

אילוף כלבים

לגדל כלבים כבר הפך לעניין בשגרה ורבים מאיתנו מגדלים כלבים אם זה בבית דירות או בבית פרטי,
יש המון יתרונות בלגדל כלבים, כלבים נאמנים חברותיים וגורמים לאוירה טובה.
יש גם כלבים שאינם משמשים לאו דווקא כחיות מחמד אלא משמשים גם בתור כלבי נחיה לעיוורים, כלבי שמירה ומשטרה וגם כלבים לטיפול באנשים וילדים.
הכלב היא חיה חכמה ופיקחית והמון תלוי בצורה שהבעלים מתנהג אליה ומלמד אותה, כלב יכול להיות לא ממושמע, תוקפני, חרד ורכושני כלפי הבעלים, אבל מצד שני עם כלים והדרכה נכונה הכלב יכול להפוך לממושמע, ידידותי,וצייתן.

אפשר לאלף את הכלב לבד ולא חסרים מדריכים ברחבי האינטרנט, אבל מומלץ ללכת למאלפי כלבים  מוסמכים עם שנים רבות של ניסיון שנתקלו בכל המקרים, מהקלים לקשים.

מתי מתחילים ?
האילוף מתחיל מגיל כמה שבועות ולפעמים עדיף להתחיל את החינוך בשלבים מוקדמים ככל שניתן.
כל כלב בכל גיל ניתן לאילוף, אפילו ניתן וצריך להביא כלבים שכבר עברו אילוף בעבר, כדי לחזק אצלם את הצייתנות ולימוד דברים חדשים.

 החלטתם להתחיל לאלף את כלבכם, איך מתחילים ומהו התהליך ?
כל תהליך האילוף מבוצע על ידי מומחה אילוף בעל ניסיון רב ולאחר התהליך ביחד איתכם כלבכם יהיה מאולף וממושמע, וידע לבצע פקודות.
אנו מתעסקים שנים רבות באילוף ונותנים כלים וערכים לכלבים ובעליהם, ערכים שמחזקים את הקשר בין הכלב לבעליו.
נשמח ללמד את כלבך, תוך נתינת דגש ותשומת לב לכל כלב וכלב בדגש על צרכיו הבסיסיים, כל כלב שונה גם בגודלו וגם באופיו וכל כלב זקוק לאילוף ייחודי לו.
בסופו של התהליך גם הכלב וגם בעליו יבינו ויבחנו את הקשר ביניהם, הכלב יבין מי הבעלים שלו ואת גבולותיו, ולבעלים של הכלב יהיה את הידע איך לחנך את הכלב ואיך להציב גבולות.

רוצים לבוא לבקר?

התקשרו אלינו אל 050-2829001 או השאירו פרטים. אתם גם מוזמנים לבוא אלינו להתרשם >> מפת הגעה

Click edit button to change this code.