קצת על אילוף כלבים

התקשורת בין הכלב לבעליו היא המפתח לחיים טובים יחד.  הרבה פעמים נוצר מצב שהתקשורת הזו לוקה בחסר מכל מיני סיבות. ציפיות של הבעלים לעומת גנטיקה של הגזע, עבר רגשי של הכלב, חינוך לא נכון בזמן הגורות וחוסר חשיפה.
כאשר באים לאלף כלב צריך להסתכל על מכלול שלם של דברים ולהתאים את שיטת האילוף לכלב ולבעלים וכמובן לתאם ציפיות.
לא כל הכלבים דומים בדיוק כמו שלא כל בני האדם דומים.
ישנם מספר מסלולים לאילוף כלבים אפשריים
  1. שיעורי אילוף בבית הלקוח. מתאמים פגישה, מקבלים הדרכה בסביבה הטבעית של הכלב ומקבלים שיעורי בית עד לפגישה הבאה
  2. שיעורי אילוף בפנסיון. הדרכה בסביבת הפנסיון בשטח נקי מגירויים
  3. אילוף בתנאי פנסיון. הכלב מגיע לתקופה של כ-3 שבועות לעבודה. במהלך הימים האלה הוא מקבל הקניית הרגלים ומלמדים אותו מה מצופה ממנו. בתום התקופה הכלב חוזר לביתו ובעליו מקבלים הדרכה איך להתנהל עם הכלב המחונך
  4. שיעורי אילוף על ידי תלמידי בית הספר לאילוף בהנחיית אביעד.

רוצים לבוא לבקר?

התקשרו אלינו אל 050-2829001 או השאירו פרטים. אתם גם מוזמנים לבוא אלינו להתרשם >> מפת הגעה

שם מלא*

טלפון*

אימייל

מספרים על האילוף

מכלב שמושך בטיולים ואוכל נעליים, סמרט הפך לכלב ממושמע ונינוח. הטיולים רגועים, המשמעת נפלאה. קיבלנו גם כלים להתמודדות עם מצבים שאנחנו נתקלים בהם ביום יום. היחס אישי, האהבה לכלב כנה ואמיתית ומקצועיות ללא פשרות.
תודה אביעד על החיים הטובים עם הכלב.
שלומי וירדן
מכלבה חששנית שאוכלת את קירות הבית, קיני הפכה לכלבה משוחררת ואוהבת. לימדת אותנו לדרוש ממנה דברים מבלי להכניס אותה לחרדות ולימדת אותה להיענות לדרישות שלנו מבלי לפחד.
תודה שהוצאת את הטוב ממנה ואת הטוב מאיתנו. בלעדיך היינו אבודים.
ג׳ני שחר

שאלות נפוצות על אילוף

תהליך האילוף נקבע על פי פגישת ייעוץ מקדימה. בפגישה מכירים את הכלב, מכירים את הבעלים, לומדים מהן הבעיות ובוחנים את שאיפות הבעלים. בתום הפגישה בוחרים את הדרך הטובה והנכונה ביותר כדי להגיע לתוצאות מירביות עם הכלב וכמובן עם הבעלים.
ישנן מספר דרכים להגיע לתוצאות מדהימות עם הכלב, והכל כמובן תלוי במקרה.
האופציות הקיימות הן:
שיעורי אילוף בפנסיון – מגיעים אחת לשבוע עם הכלב לכפר ויתקין, מקבלים הדרכה ובוחנים את התקדמות הכלב. הולכים הביתה ומבצעים את המשימות השבועיות שיקדמו את התהליך.
שיעורי אילוף בבית הלקוח – בדומה לשיעורי אילוף בפנסיון, נפגשים הפעם בסביבה הטבעית של הכלב. מקבלים הדרכה ובוחנים בכל שיעור את ההתקדמות ומקבלים משימות לשבוע הקרוב.
פנסיון אילוף – הכלב נשאר איתנו בפנסיון ובמהלך 3 שבועות או 4 – תלוי במקרה – הכלב מקבל הדרכה ולומד מה מצופה ממנו. במהלך הזמן הזה, מגיעים הבעלים אל הפנסיון פעמיים. רואים את ההתקדמות, מקבלים כלים כיצד לנהוג את הכלב שלהם ואיך לתקשר איתו בצורה נכונה.
בתום התהליך הכלב חוזר הביתה ולאחר התאקלמות מחודשת, נפגשים בבית הלקוח לראות מה המצב.
אין דרך נכונה אחת וכל מקרה לגופו. צריך להכיר את הכלב ואת יכולותיו, לבחון מהן ההתנהגויות הגנטיות ומהן הנרכשות. לבדוק מה רוצה הבעלים מהכלב והאם בכלל ניתן ליישם זאת. לאחר פגישת היכרות מתאימים את שיטת האילוף ודרך האילוף לבעלים ולכלב.
אין משהו מיוחד שצריך להביא. בדומה לפנסיון כלבים רגיל הכלב צריך להיות מחוסן, מתולע ומשובב. במידה וידועה רגישות מזון, יש לידע את הפנסיון ואף להביא את המזון הייחודי של הכלב, כמו גם תרופות.
מעבר לכך, הכל כרגיל.
למעשה, למעט היציאה של הכלב לשיעורי אילוף עם אביעד, אין הבדל מפנסיון כלבים רגיל. הכלב משחק עם הכלבים הנוספים, ישן יחד איתם וחי איתם. ההבדל היחיד הוא היציאה מהפנסיון לשיעור אילוף.
למעשה הכלב יוצא מהפנסיון לשטח, לומד ומקבל כלים התנהגותיים, וחוזר לאחר מכן לאכול, לנוח ואז לשחק שוב עם החברים.